Brand-Rex

Brand-Rex Limited to szkocka firma założona w 1972 roku w mieście Glenrothes, gdzie mieści się jej siedziba główna. Jej początki sięgają 1940 roku, kiedy założona została pod nazwą Brand-Rex Corporation. Początkowo związana była z sektorem telekomunikacyjnym i okablowaniem, a w późniejszych latach zajmowała się także opracowywaniem rozwiązań dla bardzo wczesnych systemów komputerowych. Obroty Brand-Rex szacowane są na 80 mln funtów brytyjskich. Ich siedziby mieszczą się w 45 krajach. W Europie Zachodniej Brand-Rex uznawany jest za jednego z liderów w branży.

Podstawowe technologie dostarczane przez Brand-Rex to systemy okablowania strukturalnego i światłowodowego (w tym unikalne air-blown Fibre System), a także systemy inteligentnej infrastruktury i zarządzania, które zapewniają pełną widoczność oraz możliwość zarządzania dla użytkowników końcowych sieci.

Firma współpracuje z wieloma dystrybutorami oraz wyszkolonymi i akredytowanymi instalatorami, którzy gwarantują dostawę i staranną instalację rozwiązań systemowych.